Think tank

Think tank är utgångspunkten för Digital Demo Stockholms olika projekt och innovativa processer.

Elisabet-Blaus-Rendahl.jpg

Elisabet Rendahl, Region Stockholm

Forskningskoordinator

elisabet.rendahl@sll.se

Mats-Rönnbo.jpg

Mats Rönnbo, Skanska

Development Director

Mats.Ronnbo@skanska.se

Mats-Nilsson.jpg

Mats Nilsson, Ericsson

Director Strategy and Technology Practise

mats.f.nilsson@ericsson.com

anders.jpg

Anders Broberg, Stokab

Samordnare smart stad

anders.broberg@stokab.se

Karl-Henrik-Johansson.jpg

Karl-Henrik Johansson, KTH

Professor

kallej@kth.se

Johan-Schuber.jpg

Johan Schuber, KTH

Senior Research Advisor

jschuber@kth.se

0705-510809

karin.jpg

Karin Ekdahl Wästberg, Stockholms stad

Biträdande Innovationsdirektör

karin.ekdahl.wastberg@stockholm.se

08-50829270

Annika Engström

Annika Engström, KTH

annengs@kth.se

hoog_jan-olov.jpg

Jan-Olov Höög, Karolinska Institutet

jan-olov.hoog@ki.se

monica.jpg

Monica Åberg Yngwe, Stockholm universitet

monica.aberg-yngwe@su.se

Anna Kiefer-COO-Digital Futures.jpg

Anna Kiefer, KTH

akiefer@kth.se

Terese Hellenros, Telia Company

terese.hellenros@teliacompany.com